در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید
تبليغات

آخرین مطالب سایت

تازه های بخش آموزش عمومی زبان
مطالب و لینکهای جالب
 • ۱ کامنت

  آموزش مکالمه زبان انگلیسی – مقاله روشها و متدهای آموزشی

  آموزش مکالمه انگلیسی یکی از دغدغه های موجود بین زبان آموزان است . هر چند که بصورت کامل و فول لغات انگلیسی را بدانید و گرامر انگلیسی را بلد باشید ولی تا وقتی که بصورت عملی به تمرین مکالمه انگلیسی نپردازید نمی توانید بصورت موفق و شیوا انگلیسی صحبت کنید. یادگیری مکالمه انگلیسی فقط و فقط با تمرین و تکرار در موقعیتهای مختلف صورت می گیرد. آموزش مکالمه روشهای متعددی دارد ، که در این مقاله به چند روش مهم و بسیار موثر در این زمینه پرداخته شده است. هر کدام از روشهای زیر جزو روشهای کاملی هستند که می توانند در آموزش سریع مکالمه انگلیسی کمک شایانی نمایند و در صورتی که زبان آموز بتواند از ترکیب تمام روشها استفاده کند نتیجه گیری نیز سریعتر ظاهر خواهد شد.

  تمرین مکالمه انگلیسی توسط فایل صوتی

  فایل های صوتی انگلیسی از جمله روشهایی هستند که می توان از آنها بهره مفید جست. فایل های صوتی انگلیسی در اینترنت به وفور یافت میشود ولی شما جهت تاثیر بیشتر می توانید از تکنیک فایل صوتی به همراه متن استفاده نمایید. در این روش متن انگلیسی فایل صوتی نیز در کنار آن آمده است و شما می توانید همراه با گوش دادن به فایل، متن انگلیسی آن را نیز ببینید. این روش در یادگیری نحوه تلفظ لغات بسیار مفید است.  همچنین نکته بسیار ظریفی در این روش وجود دارد، این روش اموزشی بدون اینکه زبان آموز متوجه شود باعث افزایش سرعت خواندن متن انگلیسی هم میشود، چرا که در این روش چشم همگام با شنیدن عبارات به دنبال کلمات روی متن بصورت سریع حرکت می کند ، همین حرکت سریع چشم بر روی متن، باعث افزایش سرعت واکنش مغز برای عبور از کلمه ای به کلمه دیگر میشود ، یکی از تکنیکهای تند خوانی اتصال دادن کلمات پشت سر هم است، یعنی چشم دقیقا همگام با تمام شدن یک کلمه سریعا به کلمه بعد متصل شود. شما با تکنیک فایل صوتی به همراه متن دقیقا همین کار را انجام می دهید، و این عمل با مرور زمان و با تمرینات شنیداری بیشتر باعث تند خوانی متون انگلیسی خواهد شد.

  تمرین مکالمه انگلیسی توسط متن گفتگوها

  این روش شاید مصطلح ترین روش تمرین مکالمه باشد.برای این مورد کتابهای زیادی وجود دارد که نمونه مکالمات انگلیسی همراه با ترجمه فارسی در آن کتابها ذکر شده است. همچنین نمونه مکالمات انگلیسی در اینترنت بسیار زیاد هستند شما به راحتی می توانید با یک جستجوی ساده کلی نمونه گفتگو پیدا کنید. نوع روش آموزش در این مورد بسیار مهم و قابل توجه است، شاید این روش یکی از ساده ترین روشها برای تمرین مکالمه باشد ولی استفاده نادرست از این مورد باعث بی علاقه شدن به تمرین مکالمه خواهد شد.

  تمرین استفاده از متن گفتگوها را از سطح مبتدی شروع کنید و آرام آرام به گفتگوهای حرفه ای و یا تخصصی مثلا در زمینه کاری تان پیش ببرید. ولی هرگز از ابتدا شروع به تمرین مکالمات سخت نکنید. چرا که در مکالمات سخت شاید شما در هر سطر معنی ۱۰ کلمه را ندانید و این موضوع یک زبان آموز مبتدی را خسته و بی حوصله می کند. از تمرینات ساده و سطح مبتدی استفاده نمایید، چرا که مثلا در مکالمات ساده انگلیسی شما ممکن است در یک تمرین فقط معنی یکی دو لغت را ندانید که به سادگی با ترجمه آن لغت میتوانید آن را نیز یا بگیرید و این روش نه تنها فرد را خسته نمی کند بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس در آموزش انگلیسی می شود ، چرا که زبان آموز می پندارد تمام این مکالمه انگلیسی را فهمیده و این باعث افزایش اعتماد به نفس و تشویق زبان آموز به ادامه مسیر آموزش مکالمه می نماید. بعد از اینکه از سطح مبتدی به سطح متوسط و یا پیشرفته رسیدید، حال می توانید به تمرین مکالمات پیشرفته و حتی تخصصی بپردازید.

  چهار نمونه مکالمه انگلیسی بسیار ساده و مبتدی

  نمونه مکالمه روزمره در مدرسه

  ۵۰ نمونه مکالمه انگلیسی با ترجمه فارسی

   

  تمرین مکالمه انگلیسی توسط اخبار

  اخبار یکی از روشهای تقویت مکالمه انگلیسی است. آموزش انگلیسی از طریق اخبار به دو بخش تقسیم می شود.

  ۱ –  استفاده از اخبار صوتی مانند رادیوها یا فایل صوتی اخبار انگلیسی

  ۲ – استفاده از اخبار صوتی تصویری مانند اخبار شبکه های تلویزیونی

  روش اول همانند تمرین مکالمه انگلیسی توسط فایل صوتی (که در بالا توضیح داده شد) می باشد.

  روش دوم یکی از مهمترین روشهای آموزش مکالمه انگلیسی است. گوینده های اخبار معمولا تمامی کلمات را بصورت کامل ادا می کنند و از استفاده کردن از عبارات و هعمچنین تلفظ های عامیانه کلمات می پرهیزند، و این شاید نکته قوت این روش آموزشی باشد. در تماشای اخبار انگلیسی شما علاوه بر شنیدن صدای گوینده می توانید حرکات دهان و لبهای او را نیز کامل مشاهده کنید ، این امر باعث یادگیری ادای صحیح کلمات و لغات انگلیسی بصورت کامل خواهد شد. اخبار های انگلیسی یکی از منابع تلفظ صحیح برای لغات هستند و در این مورد کمک شایانی به زبان آموز می نمایند.

  نویسنده: امید میرزایی

  منبع: سایت آموزش انگلیسی www.elasoft.net

  اگر این مطلب را پسندیدید به اشتراک بگذارید.


  تا کی میخواهید به مطالعه خسته کننده لغات و گرامر انگلیسی ادامه دهید؟
  هنوز هم نمی توانید فیلم و اخبار انگلیسی را متوجه شوید؟
  هنوز هم نمی توانید انگلیسی را بفهمید و صحبت کنید؟
  معجزه آموزش انگلیسی را فقط در ۶ ماه با ELA تجربه کنید.

  ELA  دارای شماره ثبت از شورای انفورماتیک کشور

  بسته نرم افزار آموزش انگلیسی ELA نتیجه بیش از ۶ سال تلاش شبانه روزی گروه دستیار آموزش انگلیسی می باشد، که در سال ۱۳۸۴ توسط شورای عالی انفورماتیک کشور به عنوان "اولین نرم افزار آموزش زبان انگیلسی شبیه سازی شده از محیط واقعی گفتگو" به ثبت رسیده است. (شماره ثبت نرم افزار: ۱۰۱۳۴۳)

  یادگیری انگلیسی با روش کنش- واکنش (گفتگو) به همراه لهجه آمریکایی و انگلیسی

  دارای بیش از سی هزار جمله کاربردی (متن و صدا) در زمینه های مختلف

  متد جدید آموزش انگلیسی بدون نیاز به یادگیری گرامر و حفظ لغات

  آموزش مکالمه انگلیسی از سطح مقدماتی تا پیشرفته

   آمار کاربران داخل کشور نرم افزار ELA به مرز 20,000 نفر رسید.

  مشاهده توضیحات کامل ، اسکرین شات و امکانات نرم افزار ELA


  Bahareh گفته :

  سلام سایتتون خیلى عالى و مفیده،ممنون

  [پاسخ]

  ارسال نظر


 • منابع انگلیسی مقالات انگلیسی
 • دانلود کتاب آموزش زبان
 • آموزش عمومی زبان
 • آموزش گرامر انگلیسی
 • آموزش لغات انگلیسی
 • IELTS و تافل
 • دانلود نرم افزار زبان
 • دیکشنری و اصطلاحات
 • منابع صوتی انگلیسی
 • آموزش انگلیسی کودکان
 • طنز، داستان و شعر انگلیسی
 • sms انگلیسی با ترجمه
 • آموزش زبان فرانسه
 • مطالب غیر انگلیسی
 • فروشگاه محصولات زبان
 • اخبار سایت • 

    افراد آنلاین : 13
    بازدید امروز : 1015
    بازدید دیروز : 2965
    تعداد مطالب : 331
    خروجی فید امروز : 86
    ورودی گوگل : 27

  آیا این سایت مفید است؟
  بر روی 1+ کلیک کنید.